اخبار روز :: پدیده های خبری | موتور جستجو یوز - yooz

حرکت عظیم اربعین حسینی برای جهان اسلام احیاگر است

گروه اجتماعی: مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس با بیان اینکه امروز جهان متحیر و مبهوت از راهپیمایی حماسی اربعین حسینی(ع) است، گفت: حرکت عظیم اربعین برای شیعیان و جهان اسلام با برکت و احیاگر است.

همفکری برای پیشرفت علمی وفناوری جهان اسلام با تشکیل شبکه فعال دانشجویی

دومین نشست از سلسله نشست های هم اندیشی سفیران مصطفی(ص) با حضور بیش از 130 نفر از دانشجویان جهان اسلام در محل پارک فناوری پردیس برگزار شد.

همایش «سیاست‌گذاری اجتماعی در جهان اسلام» برگزار می شود

دانشگاه علامه طباطبایی با همکاری نهادهای علمی و پژوهشی داخلی و خارجی، نخستین همایش سیاست‌گذاری اجتماعی در جهان اسلام را اردیبهشت ماه سال 1397 برگزار می کند.

مسایل جهان اسلام باید در فقه و فلسفه حل شود

نگارنده کتاب «همروی فلسفه سیاسی و فقه سیاسی» معتقد است که مدعای ما این است که دو دانش فلسفه سیاسی و فقه سیاسی تعاملاتی دارند و فلسفه سیاسی متقدم بر فقه سیاسی است و اگر مسیله‌ای در جهان اسلام بخواهد حل شود، نیاز دارد که هم در فلسفه سیاسی و هم در فقه سیاسی حل شود.

هم اندیشی سفیران مصطفی(ص) با دانشجویان جهان اسلام

نشست هم اندیشی سفیران مصطفی(ص) با دانشجویان جهان­ اسلام در پارک فناوری پردیس برگزار شد.

دانشگاه‌های جهان اسلام نیاز به حرکت و خیزش اسلامی دانشگاه ازاد اسلامی دارند

مسیول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ازاد اسلامی استان اردبیل اظهار کرد: خیزش بزرگ دانشگاه ازاد اسلامی در راه است و جهان اسلام منتظر و نیازمند حرکت و خیزش اسلامی دانشگاه ازاد اسلامی هست تا ان را نماد حرکت خود قرار دهد.

ارتباط مشهد و پاکستان می‌تواند زمینه ساز حل مسایل جهان اسلام باشد

رییس مجلس ایالت بلوچستان پاکستان بر گسترش فعالیت‌های اقتصادی میان مشهد و پاکستان تاکید کرد و گفت: مشهد با توجه به فرهنگ غنی و شرایط خاص می‌تواند کانونی برای رایزنی پیرامون مسایل مورد اختلاف جهان اسلام باشد.

اجرای طرح «نایب الشهید» به 4 زبان در راهپیمایی اربعین/ رونمایی از طرح نایب الزیاره شهدای جهان اسلام

رییس کارگروه شاهد کمیته فرهنگی اموزشی اربعین با بیان اینکه همزمان با اربعین حسینی طرح نایب الشهید اجرایی می‌شود گفت: در این طرح شهدای کشورهای مختلف انتخاب و کارت‌های نایب الشهید برای این شهیدان صادر و چاپ شده است.

اجرای طرح «نایب الشهید» در راهپیمایی اربعین به چهار زبان/رونمایی از طرح نایب الزیاره شهدای جهان اسلام

خبرگزاری شبستان: رییس کارگروه شاهد کمیته فرهنگی اموزشی اربعین با بیان اینکه همزمان با اربعین حسینی طرح نایب الشهید اجرایی می‌شود گفت: در این طرح شهدای کشورهای مختلف انتخاب و کارت‌های نایب الشهید برای این شهیدان صادر و چاپ شده است.

فهم برخاسته از اندیشه‌های متعصبانه از دین بلای جان امت اسلامی است/ اختلاف و تفرقه؛ حقیقت تلخ جهان اسلام

حوزه/ رییس دانشگاه مذاهب اسلامی در جمع دانشجویان شیعه و سنی گفت: گروه‎ها و جریاناتی فهم ناقص و برخاسته از اندیشه‌های کوته بینانه و منبعث از تعصبات که منشاء ان نیز جهل و نادانی است را به نام فهم دین به خورد جامعه می دهند و بلای جان امت اسلامی هستند.

حجت‌الاسلام قرایتی یکی از بزرگترین مبلغان جهان اسلام است/نباید با یک موضوع کوچک خدمات خالصانه یک فرد را زیر پا گذاشت

مدیرکل اسیا و اقیانوسیه مجمع جهانی تقریب مذاهب، گفت: حجت الاسلام قرایتی بارها مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفته و یک موضوع حاشیه ای یک عمر خدمات خالصانه وی را تحت شعاع قرار نمی دهد.

تحقق تنها یک طرح از طرح های مصوب مشهد 2017 در حوزه معاونت فرهنگی شهرداری/ ابلاغ تفاهم نامه استقرار دفتر نمایندگی رادیو و تلویزیونهای اسلامی

مشهد- ایرنا- مدیر دبیرخانه ستاد شهری رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام گفت: تنها یک طرح از طرح های تعریف شده و مصوب برای بخش معاونت فرهنگی شهرداری مشهد در مبحث مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام اجرایی شده است.

موضع‌گیری‌های ترامپ باعث شرمندگی کشور امریکا در جهان شد

رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با بیان اینکه موضع‌گیری‌های ترامپ باعث شرمندگی کشور امریکا در جهان شد، گفت: سخنان زشت رییس جمهور امریکا نشان از عصبانیت و سبک ‌مغزی دارد که سبب اقتدار جهان اسلام می‌شود.

نگاهی به وضعیت و تاریخچه مسلمانان در قزاقستان

قزاقستان از نظر تاریخی قسمتی از جهان اسلام است اما امروزه در قزاقستان به‌دلیل نارسایی اگاهی‌بخشی لازم مذهبی مردم اسلام را از طریق جریان‌های مختلف انحرافی مذهبی، از جمله سلفی ها فرا می‌گیرند.

روی خط خبر

کاریکاتور

کاریکاتور | مهتاب کرامتی!

شهاب جعفرنژاد به مناسبت روز تولد مهتاب کرامتی، این کاریکاتور را در اینستاگرامش منتشرکرد.

کاریکاتور/ جلد اخر دادگاه مرتضوی رسید!

در حاشیه خبر «پرونده 32 جلدی سعید مرتضوی» محسن ظریفیان این کارتون را در نیش خط منتشرکرد.

کاریکاتور/ پرچم جدید امریکا!

در حاشیه سخنرانی گستاخانه ترامپ علیه ایران، صفحه اینستاگرام خط خطی، این کارتون وحید جعفری را منتشرکرد.

کاریکاتور / ترامپ در خلیج فارس!

در حاشیه اظهارات عجیب و غیردیپلماتیک ترامپ درباره خلیج فارس... / حسین صافی

کاریکاتور/ پلیسی که یکدفعه مچ اکرم را گرفت!

در حاشیه پخش اخرین قسمت فصل دوم «شهرزاد» شهاب جعفرنژاد این کارتون را در اینستاگرامش منتشرکرد و از بازشدن ناگهانی معماهای شخصیت اکرم توسط پلیس تعجب کرد!

کاریکاتور/ سلام جام جهانی به مسی و رونالدو

تصویر زیر کاریکاتوری با موضوع سلام جام جهانی به مسی و رونالدو است.

کاریکاتور/ پشت‌پرده ازادی رانندگی زنان‌عربستان!

رسانه های المانی تحریف اذهان از سرکوبگری های داخلی و جلب حمایت های بین المللی برای سیاست های جنگ طلبانه علیه یمن، ایران و قطر را از جمله دلایل لغو ممنوعیت رانندگی زنان از طرف پادشاه سعودی عنوان کردند.

فیلم های خبری