محتوای CornerStone

محتوای سنگ بنا - مقاله بنیاد محتوا - cornerstone content

 

سنگ بنای سایت شما کدام است؟

مقالاتی از وب‌سایت ما هستند که نیاز است بیشتر در معرض دید کاربران قرار گیرند. این صفحات ارزشمندترین صفحات سایت ما هستند که دوست داریم موتورهای جستجو اهمیت ویژه‌ای برای آن‌ها قائل شوند. اما چگونه می‌توان این مقالات و یا صفحات را به رتبه‌های بالاتری در موتورهای جستجو فرستاد؟! مقالات کُرنراِستون می‌توانند با داشتن ترکیب پُست‌های متفاوت سایت شما، توضیح دهنده‌ی مفهوم کلیِ آن موضوع باشند.

اما کُرنراِستون چیست و چرا برای سئو مهم است؟ یا بهتر است بگوییم چگونه این نوع محتوا را بنویسیم؟

 

 

مقالات سنگ بنا یا کُرنراِستون چه هستند؟

هر وب‌سایتی دارای حداقل ۳-۵ صفحه حیاتی می‌باشد که صاحبانِ آن سایت دوست دارند زمانی که کاربر به سایت آن‌ها مراجعه می‌کند، آن‌ها را بخواند. در واقع این مقالات همان محتوای سنگ بنا یا همان CornerStone سایتِ ما هستند.
به عبارت دیگر صفحاتی از سایت شما که مهم‌ترین و خاص‌ترین محتوای سایت شما را دربر دارند و می‌خواهید رنک و رتبه آن‌ها بهتر از باقی صفحات‌تان باشد، صفحات محتوای کُرنراِستون هستند.

این مفهوم برای اولین‌بار توسط یکی از پلاگین‌های وردپرس با نام Yoast SEO اجرا شد که شما می‌توانید در بخش تنظیمات سئوی هر برگه یا نوشته، با انتخاب گزینه «مقاله بنیاد محتوا» محتوای خود را با اولویت متفاوت‌تری در پیشنهادات خود قرار دهید.

 

 

چگونه مقاله کُرنراِستون بسازیم؟

هر سایتی برای بهبود سئوی داخلی خود نیاز دارند تا لینک‌سازی قدرتمندی بین محتواهای سایت خود انجام دهد. اما از بین این همه محتوایی که تولید می‌کنید، تعدادی از آن‌ها هستند که اهمیت فوق‌العاده‌تری دارند.
اما جایی کار ما سخت می‌شود که می‌خواهیم در عبارات جستجوی نسبتاً مشهور و پُرکلیک، رتبه بگیریم. کُرنراُستون این زمینه را فراهم می‌کند تا شما با ایجاد یک نوع رقابت میان دیگر مقالات وب‌سایتِ خود، مهم‌ترین صفحاتِ سایت‌تان را به رتبه‌های بالاتر بفرستید.
بدین منظور بایستی یک ساختار لینک‌دهی داخلی بسیار دقیق و مناسب را طراحی کنیم تا یک گراف ارتباطی (لینک داخلی) بین محتواهای سایت خود و اصلی‌ترین محتواهای سایت خود برقرار کنیم.

 

کُرنراِستون چگونه کار می‌کند؟

تعریف جالبی که Yoast برای کُرنراُستون کرده است کمک بسیار خوبی برای چیدمان ناوبری سایت شما می‌کند. اگر سایت خود را مانند یک هرم در نظر بگیرید، کُرنراِستون‌ها بعد از صفحه اصلی سایت، در بالاترین نقطه این هرم قرار می‌گیرند.
در ابتدا باید در نظر داشته باشید بهتر است کاربر، فقط با یک کلیک از صفحه اول به صفحات کرنراستون دست پیدا کند.
دوم اینکه تمامی پُست‌هایی که با یکی از صفحات کرنراستونِ شما ارتباط دارند را به همان صفحه کرنراستون لینک بدهید.
در آخر تمام پُست‌هایی که از این به بعد تولید می‌شوند بایستی به مقاله‌ی اصلی کُرنراِاستون خود لینک داده‌ شوند.

 

نکات بنیادین مقاله بنیاد محتوا

صفحه کرنراستون هر صفحه‌ای (حتی یک پُست از وبلاگ ما) می‌تواند باشد. فقط نکته‌ای که باید مدنظر قرار گیرد آن است که این صفحه می‌بایست به صورت مرتب بروزرسانی شود و محتوای آن هیچ‌گاه قدیمی نشود.
معمولاً مقالات کرنراستون دارای ویژگی‌هایی همچون عمیق و آموزنده بودن، پرمعنی بودن، طولانی بودن و ویژگی‌های کلیِ یک مقاله معتبر هستند. البته که باید توجه کنید این مقاله‌ی طولانی نباید حوصله کاربر را سر ببرد و بهتر است محتوا را به چند بخش تقسیم کنید و از عنوان‌های جذاب استفاده کنید تا کاربر را ترغیب کنید محتوای شما را تا آخر مطالعه کند.
ضمن اینکه فراموش نکنید یک مقاله معتبر در ابتدای خود توضیحی جامع از آنچه قرار است در پی مطالعه‌ی این مقاله در اختیار کاربر بگذارد را به خوبی شرح می‌دهد.

 

تولید یک مقاله کرنراستون مطلوب

روی مقاله‌ی بنیادین سایت خود به خوبی تحقیق کنید. به عبارتی اگر بخواهیم تولید مقاله محتوا را به سه فاز تقسیم کنیم، پیشنهاد می‌کنیم ۲فاز اول آن را به تحقیق بپردازید و مرحله آخر را صرف نوشتنِ آن کنید.
کلمات کلیدی مقاله‌ی خود را مشخص کنید. اگر با هدف بهبود سایت برای موتورهای جستجوگر تولید مقاله می‌کنید، باید بدانید که می‌خواهید روی کدام عبارت‌های کلیدی سرمایه‌گذاری کنید. البته که انتخاب عبارت‌های کلیدی هم روش‌هایی دارد که در پُست‌های بعدی به آن خواهیم پرداخت، اما در مجموع بهتر است خودتان را در جای مخاطب بگذارید و ببینید برای رسیدن به مقاله شما، چه عبارت‌هایی را جستجو می‌کند.
در پایان با رعایت نکات نگارشی سئو در محتوای صفحه کرنراستون و همچنین برنامه‌ریزی دقیق برای بروزرسانی این صفحه، می‌توانید مقاله کرنراستونِ خود را به رتبه‌های بالاتری در نتایج گوگل بفرستید.

 

شما می‌توانید با طرح سؤال درباره کرنراستون در بخش نظرات، از همراهی تیم یوز بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید