تجربه‌ای متفاوت با سرویس ترجمه آنلاین یوز

سرویس ترجمه آنلاین یوز - ابعاد تصویر 822x522px | یوزنامه - وبلاگ موتور چستجو یوز

سرویس اولیه‌ی ترجمه به صورت آزمایشی به موتور جستجوی یوز اضافه شد.

 

بخش ترجمه‌ی یوز که از سرویس‌دهنده‌های بومی قدرت گرفته، به صورت آزمایشی پیاده‌سازی شده است. ترگمان و مترجم پارس دو سرویس‌دهنده‌ی ترجمه‌ی بومی هستند که برای سرویس ترجمه‌ی یوز اعلام آمادگی کرده‌اند. از این بین سرویس ترجمه‌ی ترگمان فعلاً به صورت محدود در موتور جستجوی یوز برای تمام کاربران قابل استفاده است. لازم به ذکر است به زودی سایر سرویس‌دهنده‌ها نیز به سرویس ترجمه‌ی یوز اضافه خواهند شد تا بتوانیم از این سرویس‌های بومی در یوز استفاده کنیم.

منتظر نظرات و پیشنهادهای شما درباره‌ی این سرویس جدید هستیم.

ویرایش: هم اکنون به علت بروز مشکلاتی در ارتباط با سرویس دهنده ترجمه این سرویس از صفحه اول موقتا برداشته شده است.

ویرایش: مشکل سرویس ترجمه حل شده و اکنون آماده سرویس دهی در یوز می باشد.

22 دیدگاه در “تجربه‌ای متفاوت با سرویس ترجمه آنلاین یوز

 1. چی رو فیلتر نکنیم؟!

  موتور جستجوی یوز هم مثل تمام سایت‌های ایرانی دیگه، یه سرویس داخلی هست که خزشگرش از اینترنت معمولی‌ای که همه استفاده می‌کنن، استفاده می‌کنه. در نتیجه هر سایتی که فیلتر شده باشه، برای خزشگر ما هم فیلتر شده.

  نکته‌ی دیگه این که ما یک موتور جستجو هستیم و نحوه‌ی ارائه‌ی سرویس اینترنت به کاربرا ارتباطی با ما نداره. ما فقط بهترین نتایج مرتبط با جستجوی شما رو به شما نمایش می‌دیم و علاوه بر این که اصلاً فیلتر کردن سایت‌ها دست ما نیست، توی نمایش نتایج جستجو به کاربر هم چیزی رو «فیلتر» نمی‌کنیم.

 2. موتور yooz چون از فیلتر عبور نمی کند ، منابعی که فیلتر شده است را نمایش نمی دهد.در نتیجه بسیاری از سایت های مفیدی که فیلتر شده است هم شامل می شود…
  بخاطر همین از نظره فنی یک اشکال بر این موتور وارد است…چرا که می تواند از فیلتر اینترنت ایران عبور کرد و خزش نماید و سپس اطلاعات را نمایش دهد.

 3. خوب برادر من! می‌خواین ما فیلترینگ مملکت رو دور بزنیم؟! ما تا به حال خیلی تلاش کردیم اینترنت بدون فیلتر بگیریم که خزشمون کامل باشه، ولی هنوز موفق نشدیم! یه سایت فیلتر شده بیاد توی خروجیمون، شما می‌ری دنبال کارای پرونده و دادگاه و غیره؟! ما باید جواب بدیم.

 4. شما چه اینترنت بدونه فیلتر بگیری و چه فیلتر اینترنت کشور رو دور بزنی در هر دو حالت ممکنه سایتی که فیلتر شده است در نتایج شما باشد….این مشکل در هر حالتی ممکن است….

 5. آقا شما چرا از دو ناحیه به ما حمله می‌کنی؟! خوب نظرت رو یه جا بگو! 🙂 اینطوری من هم مجبور نمی‌شم دو جا جواب بدم!

  جواب این نظر شما رو پایین‌تر دادم.

 6. سلام آمارگیری برای مدیران سایت ها رو هم اگر اضافه کنید و توضیح بدهید چگونه یک وبمستر می تواند با روبات یوز تعامل خوبی برقرار کند توضیح بدهید عالی است. با تشکر

 7. سلام

  ممنون از نظرتون

  بله بخش web masters بخش مهمی هست که داریم روش کار می‌کنیم. ان‌شاءالله در آینده در اختیار مدیران سایت‌ها قرار خواهیم داد.

  در مورد نحوه‌ی بهتر تعامل کردن با روبات یوز هم حق با شماست، ان‌شاءالله در آینده در این مورد هم بیشتر و دقیق‌تر توضیح خواهیم داد. علی‌الحساب این رو بدونید که ما سعی کردیم استانداردها رو در طراحی یوز رعایت کنیم. برای همین معمولاً سایتی که با بقیه‌ی روبات‌ها تعامل خوبی داره، با روبات یوز هم تعامل خوبی خواهد داشت.

 8. تبلیغات و کار رسانه ای اهمیت زیادی داره. اصلا تبلیغی از شما هیچ جا ندیدم. کلا فکر نکنم افراد زیادی از وجود یوز اطلاع داشته باشن…

 9. فیلترینگ ایران که بر روی موتور جستجو یوز نیز اعمال می شود یک ضعف است نه یک حسن.
  موتور yooz چون از فیلترینگ ایران عبور نمی کند ، منابعی که فیلتر شده است را نمایش نمی دهد.در نتیجه بسیاری از سایت های مفیدی که فیلتر شده است هم شامل می شود و نه فقط سایت های مستهجن و غیر اخلاقی و یا سایت های سیاسی ضد منافع ملی و ضد امنیتی … متاسفانه فیلترینگ ایران با ضعف های زیادی رو به رو است … همچنین سایت هایی که برای IP ایران نیز فیلتر هستند و فیلترینگ معکوس بر روی آنها اعمال شده است نیز در این موتور جستجو قطعا فیلتر شده چرا که موتور جستجوی یوز از سیستم فیلترینگ ایران عبور نمی کند.
  بخاطر همین از نظره فنی یک اشکال بر این موتور وارد است … چرا که این موتور جستو می تواند از فیلترینگ اینترنت ایران عبور کرده و خزش نماید و سپس اطلاعات را رتبه بندی و نمایش دهد …

 10. بالاتر جواب شما رو دادم، اینجا هم تکرارش می‌کنم:

  خوب برادر من! می‌خواین ما فیلترینگ مملکت رو دور بزنیم؟! ما تا به حال خیلی تلاش کردیم اینترنت بدون فیلتر بگیریم که خزشمون کامل باشه، ولی هنوز موفق نشدیم! یه سایت فیلتر شده بیاد توی خروجیمون، شما می‌ری دنبال کارای پرونده و دادگاه و غیره؟! ما باید جواب بدیم.

  این رو هم اضافه کنم که کیفیت فیلترینگ یه بحث دیگه هست و ارتباطی به موتور جستجو نداره. اگه به نظر شما کیفیت فیلترینگ خیلی افتضاح هست، این رو نباید به ما بگین! باید به مسئولین فیلترینگ بگین که برن کارشون رو درست انجام بدن. اگه فیلترینگ رو داده بودن ما انجام بدیم، اون وقت باید یقه‌ی ما رو می‌گرفتین که کیفیت کارتون پایینه!

 11. باتوجه به اینکه شما فرمودید در حال تلاش برای دریافت اینترنت بدونه فیلتر هستید که خزشتون کامل بشه….اگر اینترنت بدونه فیلتر ندادند شما از فیلتر کشور عبور کنید مثله خیلی از کاربرها که از فیلتر عبور می کنند ولی حواستون هم به محتوایی که باید فیلتر بشه باشه که مشکلی پیش نیاد….اینجوری بهتر نیست…خزشتون هم کامل میشه…

 12. بالاتر شما (یا یه نفر دیگه) گفته بودید:

  شما چه اینترنت بدونه فیلتر بگیری و چه فیلتر اینترنت کشور رو دور بزنی در هر دو حالت ممکنه سایتی که فیلتر شده است در نتایج شما باشد….این مشکل در هر حالتی ممکن است….

  اول از همه من خیلی ممنونم که نظرتون رو با ما در میون می‌ذارین. ارتباط با کاربرا و دریافت نظراتشون برای ما خیلی اهمیت داره.

  نکته‌ای که باید بهش توجه کنید اینه که ما نمی‌تونیم مثل خیلی کاربرای دیگه از فیلترینگ عبور کنیم (یا در واقع دورش بزنیم). چرا؟ ۲ تا دلیل مهم داره:

  ۱. ما اگه فیلترینگ رو دور بزنیم، میان خرمون رو می‌گیرن و می‌گن بیخود کردین فیلترینگ رو دور زدید! توجه کنید که دور زدن فیلترینگ یه کار غیر قانونیه. اگه خیلی از کاربرا دارن کار غیر قانونی می‌کنن، دلیل نمی‌شه که ما هم بریم کار غیر قانونی کنیم! در ضمن این که ما یه شرکت هستیم و با یه کاربر خیلی فرق می‌کنیم. یعنی این که اگه تک تک کاربرا هم فیلترینگ رو دور بزنن، باز هم ما نمی‌تونیم این کار رو به عنوان یه شرکت انجام بدیم. بله می‌تونیم آدرس‌هایی که می‌خوایم خزش کنیم رو بین بچه‌های شرکت پخش کنیم، برن از خونشون با دور زدن فیلترینگ به صورت دستی خزشش کنن بیارن شرکت بریزن توی گراف وب یوز! 🙂

  ۲. نکتهٔ مهم‌تر این که شما به مقیاس کار ما توجه نکردید. حتی اگه مشکلات قانونی دور زدن فیلترینگ هم وجود نداشت، اصلاً توی مقیاس کار ما امکانش وجود نداره که صفحات رو بدون استفادهٔ معمول از اینترنت خزش کنیم. توجه کنید که روزانه دهها میلیون صفحه داره توسط خزشگر یوز خزش می‌شه. ما چطوری باید با دور زدن فیلترینگ چنین پهنای باندی رو تأمین کنیم؟ یه دونه دو تا صفحه که نیست!

  نتیجه‌گیری اخلاقی: مجبوریم انقدر دنبال اینترنت بدون فیلتر برای خزشگرمون بدویم تا بتونیم بگیریمش!

  در مورد مشکل صفحات فیلتر شده در خروجی که گفتید:

  بله در هر صورت این مشکل پابرجا خواهد بود. مسئله اینه که برای این که موفق بشیم اینترنت بدون فیلتر برای خزشگرمون بگیریم، حتماً باید تعهد بدیم که صفحات فیلتر شده توی خروجی نخواهند اومد. برای همین خود فیلترینگ مجبوره به ما سرویسی بده که بتونیم صفحات فیلتر شده رو تشخیص بدیم.

  شما دعا کن بخش اولش درست بشه، بقیه‌اش خیلی سخت نیست!

 13. سلام خدمت خوبی اضافه کردید دستتون درد نکنه – پیشنهاد می کنم تقویم یا ساعت رو هم تو صفحهٔ اصلی داشته باشید.

  در دوره‌ای کوتاه نوشتن «ی» معرفی و مرسوم شد اما وقتی مجدد علامت کوتاه‌شدهٔ «ى» مورد توجه قرار گرفت متاسفانه اطلاع‌رسانی خوبی انجام نشد. به طوری که هنوز در رسانه ها از جمله سیمای جمهوری اسلامی ایران و حتی در مدارس و کتاب‌های درسی نوشتن «ی» مورد توجه است.

  بر اساس استعلامی که از فرهنگستان داشته‌ام و متن صریح موجود در سایت آن فرهنگستان به نشانی زیر:

  http://www.persianacademy.ir/fa/ame.aspx

  ـ براى کلمات مختوم به هاى غیرملفوظ، در حالت مضاف، از علامت «ء» استفاده مى‌شود:

  خانهٔ من، نامهٔ او

 14. ممنون از نکته‌ای که گفتید.

  ای کاش همین نکته رو علاوه بر این که توی بلاگ اطلاع‌رسانی کردید، به عنوان بازخورد داخل خود یوز می‌نوشتید (از طریق دکمهٔ «بازخورد») که به صورت خودکار وارد چرخهٔ کاری دوستان بشه و تصحیحش کنن.

  من از همین لحظه شروع کردم عادتم رو به نوشتن کلمه‌ی غلط، به نوشتن کلمهٔ درست تغییر بدم! 😉

 15. سلام
  ممنون از حسن توجتون بازخورد که زیاد فرستادم این رو هم به فرموده شما ارسال کردم. اما متاسفانه بازخوردی از بازخوردها نگرفتم مثلا اشکال دسته بندی مطالب خبر رو با تصویر فرستادم و…
  پیشنهاد دیگر این که خوبه قالب بلاگتون هم ایرانی باشه.

 16. خوب است.
  گوگل خطرناک است و نباید بیش از حد به آن تکیه کرد.
  توافق بعدی شما با چاپار، آپارات، فضای ذخیره سازی در دیتاسنترهای ایرانی و بروی بستر شبکه ملی اطلاعات با پهنای باند داخلی ارزان و ظرفیت بسیار بالا باشد.
  به امید موفقیت بیشتر شما جوانان انقلابی

  پاسخ دادن

 17. لطفا اضافه کردن لغت و اصلاح متون رو در قسمت ترجمه قرار بدهد هم چنین ui مترجم به درستی طراحی نشده است و در نمایش متن های ترجمه شده را از سمت راست به چپ نمایش نمی دهد و در نتیجه متن ترجمه شده درست خوانده نمی شود ….

 18. تشخیص خودکار متن به درستی کار نمی کند.لطفا بررسی کنید.صفحه ترجمه در زمانی که بر روی دکمه باز خورد هستم و می خواهم عکس بگیرم تغییر می کند. همچنین قسمت تشخیص خودکار متن به درستی کار نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید