روز توجه به ساز ساکسیفون

امشب کاربران یوز با آرامش به رختخواب می‌روند

روز توجه به ساز ساکسیفون - ابعاد تصویر 822x522px

 

 

ششم نوامبر (۱۵ آبان) «روز توجه به ساز ساکسیفون» نام‌گذاری شده است. از آنجایی که امروز توجه‌ها به این ساز جلب شده بود، فکر کردیم ساکسیفون را در یوز جستجو کنیم.
با جستجو ساکسیفون در یوز به یکی از محبوب‌ترین نوازنده‌های این ساز برخوردیم. درست حدس زدید؛ «کِنی‌جی» شناخته شده‌ترین نوازنده‌ی این ساز در دنیای فارسی‌زبان‌ها بود.
هدیه موتور جستجو یوز به شما قطعه‌ای با نام ALONE از کِنی‌جی هست که پیشنهاد می‌کنیم حتماً آن را در خلوت خود یا قبل از خوابیدن تجربه کنید.

آیکون دانلود از یوزنامه - وبلاگ موتور جستجو یوز - ابعاد تصویر 512x52px

 

اگر تمایل دارید در مورد این هنرمندِ موفرفری کمی بیش‌تر بدانید با ما همراه باشید.
کِنی‌جِی پنجم ژوئن ۱۹۵۶ متولد شد. کنت بروس گورلیک اسمی بود که پدر و مادرش بر روی او گذاشتند. کِنی ۱۰ ساله با ساکسیفونی که همیشه همراهش بود، روی اعصاب همسایه‌ها ساز می‌زد. مشکل تمرین موسیقی نبود، او می‌خواست همه‌ی صداهایی را که می‌شنید با این ساز تقلید کند.
وقتی وارد دبیرستان شد برای ورود به یک گروه جاز امتحان داد، اما قبول نشد. کسی باور نمی‌کرد این شرکت‌کننده مردود یک روز اینقدر موفق بشود. بازی گلف، بازی مورد علاقه کنی‌جی بود که همزمان با ساکسیفون انتخاب کرده بود. البته او دانش‌آموز موفقی نبود، دبیرستان را دیرتر از هم‌سن و سال‌هایش تمام کرد و بعد دانشجوی رشته حسابداری شد.
در سال ۱۹۸۲ قراردادی امضا کرد و کار موسیقی حرفه‌ای‌اش از همین‌جا شروع شد. آلبومی که منتشر کرد به سرعت مورد اقبال عمومی قرار گرفت.
در سال ۱۹۹۷ نام «کنی‌جی» به عنوان نوازنده بلندترین نوت ممکن با ساکسیفون در «کتاب رکوردهای جهانی گینس» ثبت شد. «کنی جی» یک نفس به مدت ۴۵دقیقه و ۴۷ثانیه این نوت را نواخت.
کنی‌جی در سال‌های اخیر ساکسیفون‌هایی به نام خود تولید کرده است.


اگر تمایل دارید باز هم درباره این موفرفری آمریکایی بدانید؛ «کنی‌جی» را در یوز جستجو کنید🔍

دیدگاهتان را بنویسید