مسیریاب waze رفع فیلتر شد!

اپلیکیشن ترافیک و جهت یابی waze - ابعاد تصویر 822x522px

 

دغدغه‌ی این روزهای کلان‌شهرها ترافیک سرسام آور آن‌هاست. اما کسانی هم هستند که کمتر پُشت این ترافیک‌ها خسته می‌شوند. امروز بیشتر کسانی که مدت‌زمان طولانی رانندگی می‌کنند از اپلیکیشن‌های مسیریاب و کنترل ترافیک مانند waze استفاده می‌کنند. به قول بعضی‌ها waze فقط نون نمی‌گیره.
اما چی میشه که این اپلیکیشن فیلتر میشه؟!

 

 

چرا گوگل نه؟!

اپلیکیشن waze یک سیستم مسیریاب و تشخیص ترافیکی فوق‌العاده بود که امکاناتِ جالبی در اختیار کاربرانش قرار می‌داد. آنچه که waze را از باقی مسیریاب‌ها متمایز می‌کرد، ارائه اطلاعاتی بود که، نمیشد از طریق اینترنت و یا GPS بدست آورد.

به طور مثال؛ گوگل ترافیک خیابان‌ها را از روی اکانت‌های گوشی مردم تشخیص می‌دهد، اما گزارش لحظه‌ای ترافیک را ندارد.
اما waze چطور؟ این شما هستید که گزارش می‌دهید، کجا تصادف شده! کجا پلیس استاده! و سطح ترافیکی که در آن گرفتار شده‌اید چقدر است!

 

 

دیگه همه به‌موقع می‌رسیدن سر قرار…

همه ما کم‌وبیش برای تعیین مسیر از اپلیکیشن‌های تشخیص ترافیک و مسیریاب استفاده کرده‌ایم.
خصوصاٌ این روزها که مردم بیشتر از سرویس‌هایی مانند اسنپ و تپسی استفاده می‌کنند؛ اپلیکیشن‌هایی مانند google map و sygic و… بیشتر بین مردم جا افتاده‌اند.
تو همین حال و هواها بودیم که یهو سر و کله‌ی یه اپلیکیشن مسیریاب پیدا شد که فقط یه مسیریاب نبود. این اپلیکیشن که waze نام داشت بیشتر شبیه به یک شبکه اجتماعی بود تا یک مسیریابِ ترافیک.
با بهبود سرعت اینترنت اپراتورهای همراه، ترند شدن این نرم‌افزارِ مسیریاب به سرعت اتفاق افتاد. انگار که دیگه همه‌ی مشکلات شهر حل شده بود. یک موزیک کلاسیک بسیار آرامش بخش توی گوشِ همه مردم نواخته میشد و این درحالی بود که waze خلوت‌ترین و نزدیک‌ترین مسیرها رو به راننده‌هاش پیشنهاد می‌داد.

 

 

خطای اینترنت یا فیلتر شدن waze؟!

خلاصه به قول امروزی‌ها، waze فقط نون نمی‌گیره، وگرنه همه امکاناتی داره.
در همین حین که waze داشت مشکلات مردم رو حل می‌کرد، یهویی این اپلیکیشن هم به جمع فیلتر شده‌ها پیوست. حالا اینکه چرا و چطور؟ کسی نمی‌دونست. به گفته‌ی برخی خبرگذاری‌ها، طبق شکایتی که از ویز شده بود، این اپلیکیشن به طور موقت فیلتر شد تا بررسی‌های لازم صورت پذیرد.

اما خبر خوب اینکه Waze رفع فیلتر شده و مجدداً می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

5 دیدگاه در “مسیریاب waze رفع فیلتر شد!

  1. شما که این قدر دلواپس اید، چرا از پیامرسان های ایرانی مثل ” سروش ” و “بیسفون پلاس” رو حمایت نمی کنید.
    Sapp.ir
    Bisphone.com

    1. آرمان مبارز عزیز
      از همراهی شما با یوز، سروش و سایر کسب‌وکارهای ایرانی متشکریم. همانطور که سایر دوستان هم اشاره کردند یوز با سروش و سایر پیام‌رسان‌های ایرانی در تعامل است. این لینک را ملاحظه نمایید yon.ir/VfL7d

دیدگاهتان را بنویسید