بررسی و دانلود انیمیشن inside out

 

رشد کردن می‌تواند مانند جاده‌ای پُر دست‌انداز باشد، و رایلی هم از این قضیه مستثنی نیست، کسی که با شروع کار پدرش در سن‌فرانسیسکو از زندگی غرب میانهٔ خود جدا شده است. مانند همهٔ ما، رایلی هم توسط احساسات خود کنترل می‌شود، مانند لذت، ترس، خشم، نفرت و…

۲:۲۸ثانیه با آنونس انیمیشن سرنشینان inside out

 

 

 

درون و بیرون (فیلم ۲۰۱۵)

درون بیرون (به انگلیسی: Inside Out) یک پویانمایی رایانه‌ای سه بعدی، کمدی-درام و ماجراجویی به کارگردانی پیت داکتر است. این انیمیشن توسط استودیوهای پیکسار ساخته شده و توسط والت دیزنی پیکچرز در ۱۹ ژوئن ۲۰۱۵ عرضه شد. پیت داکتر از فیلمنامه نویسان و کارگردان‌های با سابقه پیکسار است که آثار درخشانی همچون انیمیشن بالا و کارخانه هیولاها را ساخته است. پیت داکتر ایده اصلی فیلم درونِ بیرون بر اساس احساسات و تجربیات خودش در سنین نوجوانی که بخاطر نقل مکان به کشور دانمارک دچار تشویش‌های اجتماعی شده بود نوشت. او اغلب این اوقات را به کشیدن نقاشی پرداخت که در نهایت باعث ورود او به حرفه انیمیشن سازی شد. در سال ۲۰۰۹ پیت داکتر متوجه تغییرات رفتار دختر یازده ساله خود شد که شباهت زیادی به کودکی خودش داشت و برای همین تصمیم گرفت فیلمنامه‌ای با موضوع احساسات انسان‌ها بنویسد. اما کار نوشتن فیلمنامه گره خورد و پیت داکتر دچار افسردگی شد. او می‌ترسید هیچوقت نتواند فیلمنامه را تمام کند و مهم‌تر اینکه از پیکسار اخراج بشود! برای همین او سفری طولانی بدون خانواده و دوستانش آغاز کرد و به این فکر افتاد که دلش بیش از همه برای چه چیز پیکسار تنگ خواهد شد که جواب آن دوستان و همکارانش بود. همین نتیجه‌گیری باعث شد او قطعه گمشده فیلمنامه را پیدا کند که پایه‌گذار اتفاقی مهم در داستان شد. ساخت فیلم با ۴۵ انیماتور بیش از دو سال طول کشید. داکتر شخصاً بر تمام مراحل ساخت انیمیشن نظارت داشت. سرانجام درون بیرون اکران شد و با استقبال خیره کننده منتقدان و تماشاچیان رو به رو شد.منتقدان قلم داستانی و شخصیت پردازی فیلم را ستودند. درون بیرون در هشتاد و هشتمین مراسم اسکار نامزد دو جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اورجینال و بهترین انیمیشن شد که در نهایت دومی را بدست آورد. نامزد شدن یک انیمیشن در بخش بهترین فیلمنامه به ندرت اتفاق میفتد.

انیمیشن inside out - 11 - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز

داستان

 

رشد کردن می‌تواند مانند جاده‌ای پر دست انداز باشد، و رایلی هم از این قضیه مستثنی نیست، کسی که با شروع کار پدرش در سن فرانسیسکو از زندگی غرب میانهٔ خود جدا شده است. مانند همهٔ ما، رایلی هم توسط احساسات خود کنترل می‌شود، مانند شادی، ترس، خشم، نفرت و غمگین شدن، این احساسات در مرکز ذهن و فرماندهی رایلی به عنوان شخصیت‌هایی در این انیمیشن زندگی می‌کنند و صاحب خود را در زندگی روزانهٔ خود راهنمایی می‌کنند. با تلاش رایلی و احساساتش برای تنظیم خود با یک زندگی جدید، آشفتگی‌هایی در ذهن او به وجود می‌آید. گرچه شادی، احساس اصلی و مهمترین احساس رایلی تلاش می‌کند تا چیزها را مثبت نگه دارد، اما در میان احساسات دیگر برای کنار آمدن با یک شهر، خانه و مدرسهٔ جدید تضاد وجود دارد.

انیمیشن inside out - 06 - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز

صدا پیشگان

امی پولر در نقش شادی

انیمیشن inside out - 09 - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز

فیلیس اسمیت در نقش غمگین

انیمیشن inside out - 13 - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز

بیل هیدر در نقش ترس

انیمیشن inside out - 01 - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز

لویس بلک در نقش خشم

انیمیشن inside out - 08 - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز

میندی کالینگ درنقش نفرت

انیمیشن inside out - 02 - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز

دایان لین در نقش مادر رایلی

کایل مک‌لاکلن در نقش پدر رایلی

انیمیشن inside out - 03 - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز

جان راتزنبرگر در نقش فیل

انیمیشن inside out - 14 - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز

کیتلین دیاس در نقش رایلی

انیمیشن inside out - 12 - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز

پشت صحنه

رندر انیمیشن با رندرمن صورت گرفته است که یکی از نرم‌افزار های محبوب پیکسار است.این انیمیشن با گروه کوچک ۴۵ نفره در عرض ۲ سال ساخته شد.

انیمیشن inside out - لذت طراحی - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز

کاراکتر های این انیمیشن در واقع تصورات پیت داکتر از احساسات خود است.در واقع کاراکتر شادی یک ستاره زرد رنگ است.

انیمیشن inside out - تست کاراکتر - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز
تست کاراکتر

یکی از چالش های ساخت این انیمیشن در واقع دنیای جدا آن بود.به طوری که باید داخل ذهن رایلی جدا ساخته می شد و صحنه به صحنه باید فیلم طوری ادیت می شد تا این دو دنیا جدا از هم با هم به نظر برسند.

انیمیشن inside out - تست انیمیشن - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز
تست انیمیشن
انیمیشن inside out - پشت صحنه - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز
پشت صحنه

ساخت کاراکتر ها و ترسیم و سه بعدی سازی آن ها کار آسانی نبود.صدها کاراکتر طراحی شدند ولی فقط تعداد محدودی انتخاب شدند.بعد از انتخاب کاراکتر های اصلی ابتدا آنها را به مدل های دو بعدی و بعد سه بعدی تبدیل کردند.

انیمیشن inside out - شخصیت نفرت انگیر - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز
شخصیت نفرت‌انگیز
انیمیشن inside out - طراحی دستی - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز
طراحی دستی

ساخت فیلم

پیکسار در جشنواره ‘دیزنی ۲۳’ سال ۲۰۱۱ میلادی، اطلاعاتی دربارهٔ یک انیمیشن در حال ساخت به کارگردانی پیت داکتر که سازنده انیمیشن‌های بزرگی همچون بالا و یا وال-ئی را داد، و نیز این موضوع را مطرح کرد که این انیمیشن دربارهٔ ذهن و عقل انسان مربوط می‌شود. همچنین این خبر را نیز مطرح کرد که مایکل آرندت که از نمایش نویسان معروف آمریکایی است، این کار را برعهده گرفته است. تا اینکه جان لستر در یک مصاحبه تلویزیونی با چارلی رز در اوایل دسامبر سال ۲۰۱۱ میلادی اطلاعات بیشتری دربارهٔ این فیلم داد: این داستان درون سر یک دختر روی می‌دهد، و دربارهٔ احساساتی است که به عنوان کاراکتر در سر او به نقش می‌پردازند.

انیمیشن inside out - 07 - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز

انیمیشن inside out - 10 - ابعاد تصویر 220x110px | یوزنامه وبلاگ موتور جستجو یوز

دانلود انیمیشن Inside Out

خلاصه داستان: بعد از اینکه رایلی کوچولو به همراه خانواده‌اش به سن‌فرانسیسکو مهاجرت می‌کند، احساسات او -شادی، ترس، ناراحتی، نفرت و عصبانیت- سعی می‌کنند تا خودشان را با خانه، مدرسه و محیط جدید وفق دهند و …

مدت زمان: ۹۴ دقیقه

ژانر: انیمیشن، ماجراجویی، کمدی

دانلود نسخه بلوری Bluray 1080p با دوبله گلوری

تماشای آنلاین فیلم با دوبله گلوری در فیلیمو

دیدگاهتان را بنویسید