ایران رتبه اول در حمله بدافزارها!!!

 

با نگاهی به تقویم، بهانه‌ای پیدا کردیم تا با مدیر تیم امنیت یوز صحبت کنیم (تا قبل از این اتفاق، می‌ترسیدیم حتی بهشون سلام کنیم😁). از «سید امید» خواستیم تا به مناسبت روز امنیتی کامپیوتر یک راهکار یا یک پیشنهادِ جذاب در اختیار کاربران‌مان قرار دهد و ایشون هم خیلی استقبال کردند.
چند دقیقه با مدیر تیم امنیت یوز: امروزه مردم به راحتی به اینترنت دسترسی دارند و به همین واسطه استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف در دیوایس‌های متفاوت به آسانی فراهم شده است. از آنجایی که دیوایس اصلی بیشتر مردم موبایل است، به نظرم بد نیست نظر شما را به آمار جالبی که شرکت‌های مکافی و کسپراسکای در سال ۲۰۱۷ منتشر کردند، جلب کنم.

آزمایشگاه‌های کمپانی‌های McAfee و Kaspersky در بررسی‌ دوره‌ای حمله‌ی بدافزارها در سال ۲۰۱۷ آمار زیر را منتشر کردند.

 

در بازه دوم سال ۲۰۱۷ کمپانی kaspersky، آماری از وضعیت حمله‌ی بدافزارهای موبایلی در نقاط مختلف دنیا ارائه کرد. همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید ایران در رتبه اول این نوع حمله‌ها قرار دارد.

 

 

در بازه سوم سال ۲۰۱۷ که کمپانی kaspersky، آمار خود را ارائه داد، همچنان ایران در صدر این جدول قرار داشت. جالب این‌جاست که در هر دو نمودار ایران با اختلاف از باقی کشورها جلوتر بوده و حمله‌های بیشتری را تجربه کرده است.

 

 

کمپانی McAfee هم آمار جالبی از این نوع حمله‌ها را به تفکیک قاره‌ای از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ مورد بررسی قرار داده است. همان‌طور که در نمودار مشاهده می‌کنید از بازه سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ تا بازه سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۷، میزان حمله‌های بدافزاری موبایلی در آسیا، یک دفعه ۲برابر شده است و این یک تهدید جدی برای کسانی که از سیستم‌ عامل‌های جدید موبایلی استفاده می‌کنند، به حساب می‌آید.

توصیه‌ی من به شما این است؛ در صورت امکان سعی کنید همیشه سیستم‌عامل گوشی موبایل خود را بروز نگاه دارید و برای دانلود اپلیکیشن از مارکت‌های معتبر مانند Google Play، بازار و … استفاده نمایید تا خطرِ کمتری شما را تهدید کند.

امیدوارم هیچ‌گاه مشکل امنیتی دامن‌گیر شما نشود.
زندگیتون امن ❤️
ارادتمندِ شما «سید امید»

 

دیدگاهتان را بنویسید